Afser Makina

Yedek Parça

MOTOR (Motor Parçaları)
Motor parçaları yüksek yüklere ve aşırı sıcaklıklara dayanmalıdır Caterpillar; Cat motor parçalarının bir sistem olarak verimli çalışmalarını ve ikinci ömürlerinde tekrar kullanımlarını sağlamak amacı ile tasarımlarını ve üretim teknolojilerini sürekli geliştirmektedir. Yapılan her test Cat motor parçaları ile rakip parçalar arasında önemli farklar olduğunu göstermektedir bu farklar; Cat motor parçalarının motor performansını ve makina verimliliğini artırırken çalışma maliyetlerinin de en aza indirilmesini sağlar.

 1. Seviye 1 Aktarma Organ Parçaları:
- Rulmanlar
- Sızdırmazlık Elemanları
En hızlı aşınan parçalardır. Tekrar kullanılamazlar. Diğer seviye aktarma organ parçalarına göre daha ucuzdurlar. Ancak diğer seviye kullanılabilir orhan parçaları açısından hayati önem taşırlar. Zamanında değiştirilmez, uzun süre hatalı şekilde kullanılırlarsa tekrar kullanılabilir parçaların kullanılabilme olanağı ortadan kalkabilir. Bu sebeple zamanında değiştirmek çok önemlidir.

YENILEŞTIRILMIŞ PARÇA

Caterpillar bir kısmı parçaların tekrar kullanımı özelliğinden yola çıkarak geliştirdiği yenileştirilmiş parça programı Reman ile gerçek bir avantajı kullanıcılarına sunmaktadır.Eğer makina bakımı düzgün yapılır ve arıza öncesi tamir yolu seçilirse Cat piston ve gömleklerinin %50-60 kadarı tekrar kullanılabilmektedir. Tekrar kullanım özelliğini bilmeyen bir çok kullanıcı iyi durumdaki parçalarını hurdaya ayırmaktadır.
Tüm dünyada Cat müşterileri Reman kelimesini duyduklarında Caterpillar Yenileştirilmiş Parçaları ile maliyetlerindeki azalmayı hatırlıyorlar. Reman; Her yenileştirilmiş parçanın satışı sonrasında kullanılmış parçanın, CORE, geri dönüşü ile tamamlanan DEĞIŞIM programıdır.

Yenisiyle Aynı
Sadece Orijinal makina üreticilerinin parçaları ikinci ömürlerinde de
kullanılabilir. Yenileştirme, revizyon ve tamir programları ile makina üreticileri makina sahiplerine bir çok seçenek sunmaktadır. Cat Yenileştirilmiş Parçaları yeni parça ile aynı özelliklere ve garantilere sahip olmaları ile bunun en iyi örneğidir. Cat Reman parçalarını yeni parça fiyatının % 40- 60 daha ucuza yeni parçayla aynı garantiye sahip olarak almak müşterilerimizin en önemli avantajıdır.

Daha Temiz Bir Çevre
Cat'in yenileştirme ve dönüşüm felsefesi çevre için çok önemli kazanımlar sağlamaktadır. Yenileştirilmiş parçalar tamamen parçalarına ayrılarak temizlenir, kontrol edilir ve ikinci ömürlerinde kullanılmak üzere yeni ile aynı spesifikasyonlara gelecek şekilde yenileştirilirler. Yenileştirilemeyecek durumdaki parçalar ise eritilir ve hammaddeleri başka uygulamalarda kullanılır.
CAT; Reman sektöründe 60'lı yıllardan beri faaliyet göstermektedir Reman programı çevrenin korunmasına önemli katkılar sağlar. Sadece 1997 yılında Caterpillar; demir, çinko, bakır gibi hammaddeler içeren 4,5 milyon ton parçayı yenileştirmiştir. Caterpillar yenileştirilmiş 12,000 'den fazla motoru, 275,000 silindir paket grubunu ve 79,000 silindir kapağını bir yıl içinde kullanıma sunmuştur. Reman, yenileştirilmiş parça programı yeni hammaddelerin tüketiminin azalması, fosil yakıtlarının daha az kullanımı ve dolayısı ile atmosfere daha az zehirli madde yayılması demektir.

 YÜRÜYÜŞ TAKIMLARI
Düşük Maaliyetler Için Yüksek Verimlilik
Paletli makina maliyetlerinin ve işletme giderlerindeki bakım masraflarının en büyük payını yürüyüş takımları oluşturur. Operasyonda doğru teknikleri kullanmak ve aşınmaya karşı sisteminizi yönetmek maliyetlerinizi düşürürken, planlı bakım program dışı arızaları önlemenizi sağlar. Işinizin her aşamasında sizlerle birlikteyiz. Yüksek verimlilik ve çalışabilirlilik sağlayarak birim saatteki maliyetlerinizi en aza indiriyoruz.

Caterpillar Yürüyüş Takımı parçaları makinanızın her tür zemin koşullarında çalışmasını sağlayan güçlü sistemlerdir. 1925'te, dünyada ilk paletli makinayı üretmemizden bu güne, Caterpillar olarak; Yürüyüş Takımlarının performansını sürekli artırmakta ve geliştirmekteyiz. Yüksek kaliteli malzeme ve her aşamasında kontrol edilen üretim teknikleri; dengeli aşınma özelliklerine sahip, güvenilir, sağlam ve uzun ömürlü Cat Yürüyüş Takımlarını sizlere sunmamızı sağlar. Önceden tahmin edilebilen uzun ömrü, ölçülebilir ve kontrol edilebilir aşınma özellikleri ile Cat Yürüyüş Takımlarının en düşük maliyet ve en yüksek performansta çalışmalarını sağlar.
Cat Yürüyüş Takımı sistemleri, daha uzun ömürlü kullanım ve daha düşük işletme giderleri hedeflenerek yapılandırılmıştır. Yürüyüş Takımı Ölçme Programımız (CTS) ile bu hedeflere tam olarak ulaşıyoruz.. Ultrasonik ölçme cihazlarımız ile sistemin performansını ve aşınma hızını ölçmekteyiz. Elde ettiğimiz verilerle bakım programınızı daha verimli yapmanızı ve en ekonomik servis seçeneğine ulaşmanızı sağlıyoruz. Bu bilgilerle, maliyetli program dışı onarımlar yerine en uygun servis seçeneğini önceden belirleyebilirsiniz.

Yürüyüş Takımı Ölçme Programı

Sisteminizinde yapılandırılmış tüm değerleri kullanmanızı sağlar. Caterpillar, hammadde, ısıl işlem metodları, aşınma materyalinin miktarı gibi kritik etkenlerle her bir yürüyüş takımı komponentine sağlamlık, dayanıklılık ve ömür dengesi yapılandırdı. Çünkü Caterpillar yürüyüş takımları, üretim aşamalarındaki tüm metodların ötesinde çalışma ortamına göre tesbit edilebilen aşınma oranlarına göre yönetilebilir. Sizlere değeri yapılandırılmış Cat yürüyüş takımları ile uzman sistem yönetiminde eksiksiz hizmet sunmaktayız.
Ultrasonik Ölçüm Göstergemizin aldığı verileri bilgisayarlarımıza elektronik bağlantı ile aktararak CTS yazılımı içinde sonuçları analiz eder ve değişik bakım seçenekleri ile bu seçeneklerin birim saatte maliyetlerinize etkisini ortaya çıkartırız.

Veriler doğru karar vermenizi sağlar
Ölçüm raporlarını, sizlere bakım seçeneklerini önermek amacı ile kullanıyoruz. Sizlerle birlikte çalışarak, makinanıza olan ihtiyacınıza göre onarım ve yenileme kararları veriyoruz. Bakımlarınızı programlayarak beklenmedik arızaların önüne geçebilir ve makinanızı ömrünün büyük kısmında daha verimli kullanabilirsiniz.

Yürüyüş takımlarınızın ömrünü artırın
• Mümkün olan en dar pabucu kullanın.
• Üretim olmayan durumlarda, yüksek çalışma hızlarını azaltın.
• Dönme yönünü değiştirin.
• Paletlerinizi çalışma ortamına uygun ayarlayın.
• Makinanızın günlük kontrollerini yapmayı ihmal etmeyin.
• Yürüyüş takımlarınızı temiz tutun.